Αγωνιστικές φόρμες & εσώρουχα

<< < (3/3)

agalanop:
Παιδιά, πραγματικά με συγκινείτε με την προσφορά των κρανών σας. :-X

Όμως δεν ξέρω ποιος άλλος είναι τόσο κεφάλας: περίπου 62 cm είναι η γκλάβα μου, δηλαδή XL.

Το θέμα Γιώργο (nightmare) είναι ότι μπορεί να ξέρεις που περίπου παίζεις αλλά το κράνος πρέπει να κάθεται τέλεια, χωρίς να σε πιέζει περισσότερο σε κάποιο σημείο και χωρίς να αφήνει κάπου κενά.
Πριν πάρω π.χ. το μοτοσυκλετάδικο φθηνό κράνος που φοράω τώρα στα trackdays & GTCC, είχα δοκιμάσει αρκετά άλλα και παρότι ήταν όλα XL και όλα κατάλληλα -θεωρητικά- για κεφάλι 62 cm, το ένα με πίεζε πολύ στο μέτωπο (πόνος μετά από 2 λεπτά...), το άλλο ήταν πολύ χαλαρό και έπαιζε, το τρίτο δεν έμπαινε καν, κτλ.

Τώρα στα ομολογκέ κράνη, μου έχει γυαλίσει π.χ. το Sparco WTT Touring αλλά αν δοκιμάσω ένα άλλο Sparco κάποιου από εδώ και μου κάνει δε νομίζω ότι μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι και εκείνο θα είναι ακριβώς το ίδιο.

Γιάννη, συμφωνώ μαζί σου. Δεν είμαι της λογικής πάρε ό,τι φτηνότερο βρεις, αλλά ούτε και του δώσε 200 ευρώ παραπάνω για κάτι που απλώς ζυγίζει 200 gr λιγότερο. Δηλαδή, ας είμαστε και ρεαλιστές.
Προτιμώ να κάνω οικονομία και συμβιβασμούς σε λιγότερο σημαντικούς τομείς ώστε να πάρω π.χ. Hans μια ώρα αρχίτερα.

Τεσπα, το κούρασα ήδη αρκετά.
Ας ληφθεί η τελική απόφαση να τρέξω και φαντάζομαι ότι θα βρεθεί η άκρη. :)
Σας ευχαριστώ όλους πάντως!

Μήπως να ανοίγαμε κι ένα topic για κράνη για να μη χαλάμε αυτό εδώ;

Nikos_bugs:
Quote from: agalanop on 08 Jan 2009, 03:49:03

Μήπως να ανοίγαμε κι ένα topic για κράνη για να μη χαλάμε αυτό εδώ;

:win:

sotiris:
εγω πηρα τα παντα (φορμα, εσωρουχα, καλτες, παπουτσια, ζωνες,HANS, καθησμα, κρανος, μπαλακλαβα) απο τον χρυσαφη.ειχα παει και στον ριζικαρη αλλα τιποτα εκει live να το δω μονο σε καταλογο.
 Και γενικα αγχωνομουν με το θεμα νουμερα και ποιος θα εχει στοκ και αν δε μου κανει κτλ......ο μαριος (χρυσαφης) ειχε απλα τα παντα!απο κρανη (sparco sabelt stilo) φορμες (sparco sabelt) μεχρι και καλτσες.....!ο george πηγε και ειδε για κρανος!οτι θελετε παντος ειναι τρομερα εξυπηρετικος και ανταγωνιστικος....ποοοο τωρα που ξαναδιαβαζω τι εγραψα σαν διαφημηση του jumbo ειναι! :o :P
 τεσπα!το αναφερω γιατι εκει προβαρα διαφορετικα νουμερα, μοντελα και μαρκες σε οτι με ενδιεφερε.

agalanop:
Δεν είναι κακό το να κάνεις "διαφήμιση" σε κάποιον επαγγελματία που σε έχει αφήσει ικανοποιημένο από το επίπεδο της συμπεριφοράς, της εξυπηρέτησης, των τιμών του ή όλων μαζί.

Δε μας δίνεις όμως και διεύθυνση και τηλέφωνο του Χρυσάφη;
Με μια γρήγορη αναζήτηση στο net δε βρίσκω κάτι. :-\

sotiris:
Μάριος Χρυσάφης ή MC RACING 2102832840 Νεο Ηρακλειο (Αττικης) Μαρινου Αντυπα αριθμο......don't rememder!

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page